רואים רחוק – רואים חכם

רגע. עצרו. אין ספק שאתם נלהבים ומשתוקקים לראות את אתר האינטרנט החדש שלכם באוויר ואת הלקוחות זורמים כמו מים, אבל אם תמהרו לפעול ללא מחשבה, תשיגו תוצאה הפוכה ואף תסבו נזק לעסק ולמותג. אפיון ותכנון הם שלבים קריטיים והרי גורל לאתר שלכם, וחשוב שתבינו את זה. עבודה עם גורם מקצועי ומיומן, שיש לו  ניסיון בתחום, תעזור לכם לוודא שהתהליך כולו יעבור חלק. גורם זה יידע לסייע גם בעבודה מול מומחים לעיצוב גרפי ומול כותבי תוכן. כעת נותר רק להבין מה בדיוק תעשו בכל שלב ולמה כדאי לשים לב.

 

קובעים מטרות

לפני הכל שבו עם עצמכם ונסו להבין מה מטרתו של אתר האינטרנט. יש אתרים שהם בגדר דף תדמיתי שמספק מידע ללקוחות קיימים ופוטנציאליים. אתרים אחרים הם פלטפורמה לשמירה על קשר עם הלקוח ועדכון במגוון מבצעים ומוצרים חדשים, וישנם גם אתרים מסחריים לחלוטין, בהם ניתן לבצע רכישות אונליין. לאחר שתבינו מה בדיוק אתם רוצים, אפשר להתחיל להיכנס לפרטים. השאלות הראשונות שאתם צריכים להשיב עליהן הן מי קהל היעד שלכם, מה מאפיין אותו ומה מדבר אליו, וכן איך אתם מעוניינים למתג את עצמכם. האם היתרון התחרותי שלכם על פני המתחרים הוא המחיר או היותכם מוצר יוקרתי (פרימיום)? האם אתם מציעים פריסה ארצית רחבה או משרד קטן שבו היחס האישי הוא הדבר החשוב ביותר? גם הפרטים האלה ישפיעו על עיצוב האתר ועל התוכן שלו.

 

החשיבות של עיצוב גרפי

כעת אפשר לדבר על חווית המשתמש שלכם. כשקהל היעד שלכם מאופיין ואתם מבינים איך אתם רוצים להציג את העסק שלכם לקהל הזה, עיצוב גרפי נכון יעזור לכם לפנות ישירות לקהל הזה. המעצב המנוסה והמוכשר שעבר קורס פוטושופ או בניית אתרים מקצועיים ישתמש בכלים שברשותו כדי להציע עיצוב גרפי ייחודי והולם, כזה שישפיע על הגולשים בהגיעם אל האתר. ישנם אלמנטים רבים שחשוב להתייחס אליהם, לרבות שימוש באלמנטים גרפיים, תמונות וסרטונים, בחירת הצבעים ואף סוג הפונט. כל אחד מאלה הוא עולם ומלואו, כך שמומלץ שלא תנסו לעשות את זה בעצמכם. עיצוב גרפי מקצועי יקפיץ את האיכות של האתר שלכם כמה דרגות קדימה ויהפוך אותו לכלי שיווקי עוצמתי הרבה יותר.

 

בחירת מילים נכונה

עיצוב גרפי – יש. נשאר לנו התוכן. לאחר שתכננתם את מבנה האתר ואת דפי התוכן שלכם, אתם יכולים להתחיל בכתיבה עצמה. חשוב שתקפידו לספק תוכן מקורי, יצירתי, עם ערך מוסף, וזאת כדי שהקהל שלכם ירצה להישאר ויתפוס מכם סמכות מקצועית, אבל גם כדי שגוגל ייתן לכם דירוג גבוה יותר ויואיל בטובו להציג אתכם בתוצאות החיפוש הרלוונטיות. ישנם כותבי תוכן מקצועיים ומקדמי אתרים שיוכלו לעשות את העבודה הזו במקומכם, כך שתהיו רגועים ובטוחים שיש מי שמטפל לא רק בעיצוב הגרפי שלכם, אלא גם בתוכן עצמו.