פרסום דיגיטלי – מטרות, יתרונות ודרכי ביצוע

מאז ומתמיד שימשה המדיה הדיגיטלית לצרכי פרסום שונים, אך לאורך השנים היא עברה שינויים רבים עד להמצאת שיטות פרסום דיגיטלי מסיביות העושות שימוש בטכנולוגיות עדכון מתקדמות ביותר. בשורות הקרובות נפרט מעט יותר אודות המטרות של הפרסום הדיגיטלי בימינו, ונסקור את הכלים השונים שעומדים ביד המפרסם לעמוד ביעדים שנקבעו.

מטרות הפרסום הדיגיטלי

אנו חיים בעולם שכולו גירויים פרסומיים כך שלמעשה ההנחה גורסת כי אדם נחשף למאות "פרסומות" מדי יום ביומו. אותן הפרסומות מגיעות בשלל קונספטים כגון סלוגנים ברדיו, פרסומות טלוויזיוניות, שלטים מודפסים ברחובות, לוגואים על פני מוצרים שונים ועוד. פרסום דיגיטלי אפקטיבי נועד להגיע להמונים, לתפוס את תשומת ליבם, ולבלוט מבין שאר הגירויים הפרסומיים שהזכרנו לעיל. הפרסום הדיגיטלי משתמש למעשה במדיה האלקטרונית (שילוט דיגיטלי למעשה) על מנת להגיע להמונים ובאופן שאינו יזום על ידם. שיטה זו נועדה לשרת את המפרסם בהתאם לצרכיו ומטרות הקמפיין הפרסומי, שיכולות להיות קשורות למכירה של מוצר או חבילת מוצרים שונים, מכירת שירות ואפילו "דחיפת" רעיון או קונספט (למשל, מלחמה בתאונות, מודעות למחלות מין וכו').

אפשרויות הפרסום הדיגיטלי

כאמור, פרסום דיגיטלי יעיל עושה שימוש במסכים ושלטים דיגיטליים ואלקטרוניים שאותם ניתן להציב, באופן מושכל, כמעט בכל מקום כגון בעמדות המתנה (במשרדים ממשלתיים, תחנות אוטובוס, רכבות ושדות תעופה) ברחבי בתי עסק (מסעדות, בתי קפה, סופרמרקטים וכו') ואף בכניסה עצמה למתחם על מנת למשוך את העין ולהיכנס. בכל מסך שכזה ניתן ליישם את האפשרויות הבאות :

·         תמונה סטטית – תמונה או סדרת תמונות מתחלפות שאמורות לקדם את העסק מבחינת המטרות (מכירה, הבאה לתודעה וכו').

·         סרטון וידאו – שימוש במדיה דיגיטלית של סרטוני וידאו קצרים שיוצרים את הקונספט המתאים בצורה מושכת.

·         ליווי סאונד – הן התמונות והן הסרטונים יכולים לעבור תצוגה בליווי סאונד, כתלות במקום בו בוחרים להשתמש בצגים.

 

יתרונות הפרסום הדיגיטלי

ישנם יתרונות רבים בבחירה באופציה הדיגיטלית לצרכי פרסום. ראשית כל, הפרסום הדיגיטלי הינו מושך את העין, מזמין ונשאר בתודעה לאורך זמן. שנית, מדובר בדרך יעילה במיוחד להביא את המידע המבוקש אודות המוצר או השירות להמונים, מבלי שיצטרכו לחפש אחריו באופן מודע (למשל, חיפוש אקטיבי באינטרנט). רבים אף משתמשים בימינו בטכנולוגיית ה- QR (קודים לסריקה) על מנת שהלקוחות הפוטנציאליים יוכלו לאחסן את המידע שספגו דרך המסך בטלפון החכם שלהם לשימוש עתידי, ובכך מגדילים את אפקטיביות הפרסום. יתרון נוסף הוא יכולת העדכון הקלה של המסכים במידע המתאים וזאת באמצעות טכנולוגיות של שליטה מרחוק, גם במספר צגים רב בו זמנית.

 

בסופו של דבר, פרסום דיגיטלי הינו פרסום שמגיע להמונים בקלות ועלות ההשקעה בו כמעט ואינה מורגשת ומחזירה את עצמה במהירות. עסקים מסוימים רוכשים את הטכנולוגיה לעצמם (למשל, בתי קפה) ואחרים, משתמשים בצגים של אחרים לצרכי פרסום ברחבי הערים והמתחמים השונים. בכל המקרים, כאשר נוכח שילוט דיגיטלי לצרכי פרסום, זמן השהייה של הלקוחות בסביבה עולה והסיכוי לרכישה או ההתקשרות עם המפרסם עולה בצורה משמעותית.