מפתחים תוכנה לארגון? חמישה דברים שכדאי שתדעו

כאשר המידע זמין ברשת, ובארגונכם עובדים אנשים בעלי מוטיבציה, תפישה מהירה ורצון להגדיל ראש, אחת האופציות שתעלה על שולחן הדיונים (אם לא פגשתם בה עדיין), היא פיתוח תוכנה המותאמת לצרכי הארגון. רבים מהארגונים מעודדי החדשנות נתקלים במצב זה, כאשר הוא מגיע מהעובדים עצמם כדרישה לשפר את כלי העבודה הקיימים העומדים לרשותם. בפעמים אחרות, הוא מגיע מעובדים מוכשרים וחדשניים שמזהים צורך ויש ברשותם את הידע הדרוש כדי לפתור את החוסר הבולט.

אם אתם חושבים על פיתוח תוכנה מותאמת לארגון, הנה חמישה דברים שרצוי שתדעו:

תיאום ציפיות – כאשר תעלה על השולחן ההצעה לפיתוח תוכנה בארגון, גם גורמים (שעד כה לא העלו את הרעיון בדעתם) ירצו לתרום את השני סנטס שלהם ולוודא שהתוכנה תהיה שימושית גם עבורם. כמובן שכל אחד ינסה למשוך את התוכנה לכיוונו ולדאוג שהבעיות הבוערות ביותר שלו תזכינה למענה. אין צורך להזכיר שלעולם לא תצליחו לספק את הרצונות של כולם. לכן, חשוב מאד להגדיר מראש (גם אם בקווים כללים בשלב זה) מה עומדת התוכנה לעשות ועל איזה צרכים היא עומדת לענות. מובטח לכם שאם היא תהיה מוצלחת, היא תהיה רק הראשונה מבין כמה תוכנות שתפתחו.

אפיון מפורט – זה השלב בו נכשל חלק גדול מפרויקטי פיתוח תוכנה. מצד אחד – הרצון של המפתחים להגיע מהר ככל שניתן לפיתוח עצמו ומצד שני, לחץ מצד העובדים או הנהלת הארגון (שכמובן רוצה להשקיע כמה שפחות זמן וכסף בפרויקט) מביאים לכך שלא נעשית הערכה מדויקת ומפורטת של הקיים בארגון מבחינה טכנולוגית ואנושית. בלי אפיון כזה, למשל, אתם עלולים לעצב ממשק חדשני, אליו יתקשו להסתגל העובדים המאותגרים-טכנולוגית.

התחשבות בצרכים עתידיים – חוסר גמישותן של תוכנות המדף היא הסיבה לכך שמלכתחילה הגעתם למצב של פיתוח תוכנה בארגון, לכן, כדאי מאד שלא תעתיקו את הטעות הזו לפרויקט הפיתוח הארגוני. מובן מאליו כי לא מצופה ממתכנת (למשל) להיות מודע לתוכניות ההתרחבות הארגוניות, אולם היעזרות בדרגים המנהלים יכולה לפתור את הבעיה.

זכויות יוצרים – נקודה רגישה מאד בימינו, במיוחד בעידן האינטרנט והתחושה השיתופית המטעה. כפתורים, פונטים, קטעי קוד או כל אלמנט אחר המשולב בתוכנה חייב להיבדק בצורה יסודית, על מנת למנוע את אי הנעימות הכרוכה בתביעות משפטיות.

מיתוג ועיצוב תדמית – כאשר ארגון מפתח תוכנה, אפילו תוכנה פנים-ארגונית, התדמית שלו עולה מדרגה כלפי פנים ואף כלפי חוץ. בתוך הארגון עצמו נוצרת מעין "גאוות יחידה" ותחושה של מעורבות העובדים, אשר מוקרנות כלפי חוץ. במידה ופיתוח התוכנה עבור הארגון יצליח, יתכן אפילו, כי הארגון יחשוב על פיתוח תוכנות מותאמות עבור ארגונים אחרים ובכך תפתחנה עבורו אפשרויות עסקיות נוספות.

לסיכום:
נכון, חלק מתוכנות המדף עשויות להתאים לארגונכם בצורה כמעט מושלמת, אבל, לפעמים, ההבדל בין "כמעט" ל"לגמרי" עשוי להיות הבדל של שמיים וארץ ולהשפיע על קצב העבודה, המיתוג התדמיתי ועל המורל כללי בארגון.